18 Wheels of Steel: Pedal to the Metal

Tır simülasyonu
BİLGİ
  • Lisans Deneme Sürümü -
  • Boyut 92.2 MB
  • Version
  • Dil İngilizce
  • Firma SCS Software
Hard Truck serisi ile başlayan ve zaman içerisinde 18 Wheels of Steel adıyla süren kamyon, çekici ya da taşımacılık simülasyonu, serinin yeni oyunu 18 Wheels of Steel: Pedal to the Metal ile karşınızda.
Hard Truck serisi ile başlayan ve zaman içerisinde 18 Wheels of Steel adıyla süren kamyon, çekici ya da taşımacılık simülasyonu, serinin yeni oyunu 18 Wheels of Steel: Pedal to the Metal ile karşınızda.

Bu oyunda da her zaman olduğu gibi kamyonunuzla kargonuzu alıp istenilen şehre zamanında götürmeniz gerekiyor. Öncelikle oyuna başlarken bir işvereniniz oluyor. Yani kullandığınız araç size ait değil. Bir şirket adına çalışıyorsunuz. Performansınıza göre şirket sizin yeni ve daha yüksek performanslı araçları kullanmanıza imkan sağlıyor. Belirli bir seviyeyi geçtikten sonra ise kendi kamyonunuzu satın alıp kendi işinizi kurmak mümkün oluyor. Böylece serbestçe çalışabiliyorsunuz. Daha da ileri gitmek isteyen oyuncular için ise para kazandıkça kendi şirketleri için filo kurup yönetebilmeleri sağlanmış. Bir önceki yapımda bulunmayan fakat daha eski Hard Truck serilerinden hatırladığınız uyku seçeneği bu yeni yapımda da kendisine yer bulmuş. Böylece belirli aralıklarla otellerde, ya da dinlenme alanlarında park edip uyumamız gerekiyor. Aksi takdirde sürücümüz yolda uyuklamaya başlıyor ve ekran kararıyor. Bir başka yenilik ise genişletilen harita olmuş. Önceki oyundan hatırladığımız ABD'nin eyaletlerine ek olarak kuzeyde Kanada ve güneyde Meksika'da sınır ötesi yerlere de taşımacılık yapabiliyoruz. 

Oyunun bu yeni sürümünde kamyon çizimleri olabildiğince detaylı yapılmış. Oyunda 1952 modelden 2003 modele kadar 17 farklı çekici tipi sunulmuş. Bunun dışında 70' in üzerinde kargo türünü 40 farklı römorkla oyunda taşıyabiliyoruz.

Araç içi ve dış tasarım yönü ile grafiksel olarak iyi bir not alan oyun maalesef çevre tasarımında ve oyun seslerinde biraz vasat durumda. Fakat yine de bu muhteşem seri içerisinde denenmesi gereken keyifli bir oyun. İyi eğlenceler.
Daha Fazla Göster
18 Wheels of Steel: Pedal to the Metal indir